• Ostuga üle 0 € tasuta SmartPost
  • Soodsamad hinnad kui poes
  • Kiire ostuprotsess. Registreeruda ei ole vaja
  • Ostuga üle 0 € tasuta SmartPost
  • Soodsamad hinnad kui poes
  • Kiire ostuprotsess. Registreeruda ei ole vaja

Toodet

Kuidas valida mikrolaineahju?

Kõigepealt tuleks läbi mõelda, mille jaoks ja kui tihti seda kasutama hakkaksite. 

Kui soovite mikrolaineahju vaid toidu soojendamiseks ja külmunud toidu sulatamiseks, piisab teile lihtsamast ahjust. 
Kui teil on aga kiire eluviis ja soovite toidu ettevalmistusaega lühendada ja ahjuga ka süuuml;üa teha, sobiks teile tehniliselt täiustatud ja rohkemate lisafunktsioonidega aparaat.

Ahju suurus oleneb sellest, kui suur on pere ja kui tihti hakatakse ahju kasutama.
Väiksema mikrolaineahi - 17-18 liitrit
Keskmine mikrolaineahi - 20-30 liitrit.
Suurem mikrolaineahi - 30 liitri ümber.
Nõud peavad mikrolaineahju mahtuma nii, et igast küljest jääks natuke tühja ruumi. Pere jaoks on tavalisim 22–27 l suurune ahi.

Kasutatavad võimsused: 1000W võimsust saab kasutada vee keema ajamiseks. Toidu soojendamiseks ja valmistamiseks sobib maksimaalselt 800W, kõrgem võimsus kuivatab ja kõrvetab toidu ära. Paljudel ahjudel ei peagi mõtlema kui palju võimsust keerata vaid valikud on toodud välja juhtpaneelidele joonistatud pildikestes või kirjakestes. Näiteks keep warm (hoia soojas) toimib 90 W juures. sulatamisvõimsus (defrost) on 350–500 W ja see sobib ka võileibade soojendamiseks.

Grill. Valitud mudelitel on ka grillfunktsioon. Üleval hõõguv grill annab toidule päevitunud jume. 

Spetsiaalne küpsetuspann aitab toidul küpseda ka altpoolt. Muidu juhtub näiteks koogiga nii, et mikrolained kuumutavad taigna läbi ja kook saab kenasti kohev, grill annab pealt pruuni jume, aga alt jääb kook nätskeks. Selle jaoks ongi osadel mudelitel kaasas küpsetuspann, mis soojeneb ja küpsetab toitu ka altpoolt.

Roostevabast terasest sisu on kergem puhastada kui värvitud emailseinu.

Kvartsgrill on tavalise infrapunase grilliga võrreldes tunduvalt võimsam. Kvartsgrillil on väga peen ja tiheda keermega hõõgniit, mis võib saavutada kuni 800 kraadise temperatuuri (tavalise grilli 650 kraadi asemel). Tänu kõrgele kuumusele kõrvetab kvartsgrill ise rasvu ega vaja seepärast puhastamist. Kvartsgrill annab grillitavale kergelt pruunika tooni, tavaline spiraalgrill pruunistab rohkem. NB! Kvartsgrill annab toidule lisamaitse, mis võib algul häirida.

Mõnel uuemal mudelil on nn kuuenda meele funktsioon (6th Sense). Peate vajutama ainult ühele nupule, vastavalt sellele, kas ta soovite toiduaineid sulatada, soojendada või küpsetada. Seejärel määrab ahi ise toiduainete kaalu, temperatuuri ja tundlikkuse mikrolainete suhtes. Töö käigus annavad andurid ahju „ajule pidevalt infot toidu valmimisaja kohta ja reguleerivad võimsust.

Kõigil mikrolaineahjudel on olemas lapselukk, ükski ahi ei hakka tööle lahtise uksega.

Nõud
Mikrolaineahju võib panna enamikku kodus olevatest nõudest: portselani, keraamikat, klaaskeraamikat. Erandi moodustab hästi poorsest savist värvimata keraamika, samuti ei tohi ahju panna mõra(de)ga ega kuld- või hõbekaunistustega nõusid ja metalli (tuleb jälgida, et toit ei läheks ahju koos lusikaga). Mõrane anum võib mikrolaineahjus lõhkeda, kuld-ja hõbeäärte vastu põrkudes hakkavad mikrolained aga sädemeid tekitama. Plastnõude puhul tuleb vaadata neil olevat märgistust, mikrolaineahjus kasutamiseks mõeldud nõudel on vastav märge. Plastnõudes ei tohi mikrolaineahju panna suhkru- ja rasvarikkaid toite, sest need sulatavad plastikut.
Lühiajaliseks väiksel võimsusel soojendamiseks tohib mikrolaineahju panna ka puust nõusid ja vitspunutisi.